Implantologijos kursai pradedantiesiems

Implantologijos kursai pradedantiesiems
Kodėl verta pradėti dirbti su dantų implantavimu?

Pasaulyje yra maždaug 3 600 milijonų žmonių, kurie neturi dantų. Stulbinantis faktas, tiesa? Galbūt netgi dar labiau šokiruoja tai, kad gydoma tik 1,5% prarastų dantų. Ir galiausiai maždaug tik 10% nuo šios nedidelės procentinės dalies yra pakeičiami dantų implantais. Tai reiškia, kad bet kuri dantų implantavimą atliekanti klinika turi galimybę pasiūlyti išskirtines paslaugas savo pacientams.

Galbūt Jūs ketinate pradėti implantavimą, bet neturėjote laiko pagalvoti apie reikalingus mokymosi etapus. O gal Jūs nerimaujate dėl komplikacijų operuojant? Tiesa yra tokia, kad niekada nebuvo geresnio laiko pradėti implantuoti.

Kodėl dantų implantai yra geresnis pasirinkimas Jūsų pacientams?

Dantų implantavimo privalumai:

 1. Dantų implantai yra geriausias dalykas* po tikrų dantų
  „Aš noriu vėl turėti savus dantis“. Ar jie taip sako, ar tik galvoja, visi pacientai, kurie ateina į Jūsų kliniką gydytis, nes neturi dantų, trokšta to paties – vėl turėti tikrus dantis. Daugeliui pakanka minties apie įprastą dantų protezą, kad jie sudvejotų dėl savo sprendimo ar netgi iš viso vengtų gydymo. Jie jaudinasi, kad protezai netinkamu momentu iškris arba pasikeis kalba ar skonis.
  * Atkreipkite dėmesį. Dantų implantavimo chirurginės operacijos taikytinos ne visiems pacientams, visos chirurginės operacijos sukelia riziką. Dantų implantavimo chirurgines operacijas gali atlikti tik tie specialistai, kurie dalyvavo tinkamuose, patyrusių gydytojų vadovaujamuose mokymuose.
 2. Dantų implantai yra patvirtintas gydymo metodas
  Dantų implantai nėra naujas atradimas. Nors ši sritis nuolat tobulėja, praėjo jau daugiau kaip 50 metų, kai buvo įsriegtas pirmasis dantų implantas. O tai reiškia, kad yra gausybė tyrimų įrodančių, jog dantų implantai gali padėti Jūsų pacientams.
 3. Dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą
  Iš titano pagaminti dantų implantai prigyja žmogaus kaule tarsi savas organizmo audinys, taigi natūraliai ir tvirtai su juo suauga. Tai pagrindžia ilgalaikius gydymo rezultatus. Priklausomai nuo literatūros šaltinio, atlikti moksliniai tyrimai atskleidžia, jog praėjus dešimties metų laikotarpiui, implantų prigijimo rodiklis yra 95% arba didesnis, ir tai daug geresnis rodiklis negu daugelio įprastų gydymo būdų, įskaitant šaknų kanalų gydymą.
 4. Dantų implantai išsaugo sveikus dantis ir kaulą
  Nors dantų protezai arba tiltai ir gali užpildyti tuščius tarpus, atsiradusius netekus danties, tačiau jie negali padėti išsaugoti kaulo. Netekus danties, kaulo ir dantų sąveika sutrinka, o dantenų ir žandikaulio stimuliavimas sumažėja. Dėl šios priežasties pradeda nykti kaulas ir dantenos, neigiamai paveikdamos veido struktūrą ir išvaizdą. Be to, dėl įprasto tilto yra patiriama papildoma žala, nes prieš pritaikant tiltą, reikia visiškai nušlifuoti gretimus sveikus dantis.
Kaip užsitikrinti sėkmingą darbo su dantų implantais pradžią?

Jeigu nuspręsite savo praktikoje pradėti taikyti dantų implantavimą, turėtumėte atkreipti dėmesį į 5 svarbiausius etapus, kurie padės Jums užsitikrinti sėkmingą darbo pradžią.

 1. Išklausykite išsamią mokymo programą
  Kruopštus, efektyvus mokymasis yra ilgos, sėkmingos karjeros implantologijoje pagrindas. Atsargiai rinkitės kursus, kurie trunka tik porą dienų – nėra tikėtina, kad tai suteiks Jums visas teorines ir klinikines žinias, kurių reikia, kad implantuotumėte pasitikėdamas savimi. Efektyviausia, jei derinamas mokymasis ir klinikinė praktika, nes, kaip žinoma, abu dalykai yra ypač svarbūs. Idealiu atveju programoje bus numatyti ir pagalbiniai elektroninio mokymosi elementai.
 2. Dirbkite su mentoriumi
  Jums nereikia imtis dantų implantavimo vienam. Faktiškai daug papildomų žinių ir pasitikėjimo Jums gali suteikti mentorius, kuris bus greta Jūsų ir kuriuo pasitikėsite mokymų metu. Tiesioginis pokalbis su tuo, kas patyrė tas pačias problemas, suteiks Jums progą pasinaudoti kito žmogaus patirtimi ir sužinoti atsakymus į daugybę klausimų, kurie Jums iškils, kai besimokydami įgysite vis daugiau žinių. Jei turėsite į ką kreiptis, kad sužinotumėte kitą nuomonę, diagnozuodami, planuodami ir užbaigdami implantavimą pirmiesiems savo pacientams, galėsite jaustis žymiai ramiau.
 3. Pasinaudokite skaitmeninių metodų privalumais
  Skaitmeninė odontologija nėra mūsų profesijos ateitis, tai – dabartis. Metodai, sukurti, kad dantų implanto įsriegimas būtų tiksliai suplanuotas, sparčiai tampa implantuojančio gydytojo neatsiejama darbo dalimi. Kai rinksitės mokymo kursus, paklauskite, ar yra modulių, apimančių skaitmeninių metodų taikymą diagnostikai ir gydymo planavimui, kad šių metodų galėtumėte iš karto išmokti. Kompiuterinės programos, pateikiančios paciento anatomijos ir atkuriamų dantų 3D vaizdus, leis tiksliau atlikti dantų atkūrimą.
 4. Pasikliaukite chirurginiais gidais, kad sėkmingai dirbtumėte
  Skaitmeninės odontologijos vystymasis pakoregavo ir implantavimo gidų sąvokas. Šiandien kompiuterinis modelio sukūrimas ir gamyba (angl. CAD/CAM) leidžia pagaminti ypač tikslius chirurginius gidus, pagrįstus Jūsų skaitmeniniu gydymo planu. Šiuos gidus galima taikyti tiesiog pirmajam gręžimui ir implantų įsriegimui. Bet kuriuo atveju, chirurginiai gidai gali padėti užtikrinti, kad implantas bus tinkamai įsriegtas.
 5. Pasikliaukite moksliniais įrodymais
  Dantų implantavimas dabar yra išsamiai ištirtas dantų atkūrimo metodas, todėl yra kliniškai patvirtinta technika ir protokolai, kuriais galite naudotis. Daugelis implantų įsriegimo būdų per daugybę metų tapo tobulesni ir paprastesni, todėl yra aiškiai nurodomi etapai, kurių galite laikytis praktikoje.

Daugelis gydytojų, net ir praėjus laiko tarpui po pirmojo implantavimo, ir toliau naudoja produktus su kuriais išmoko dirbti. Būkite tikri, kad pasirinkti mokymo kursai, Jūsų darbo pradžiai suteiktų informacijos apie aukštos kokybės produktus ir kad visada naudotumėte implantus bei protezavimo dalis, kurios sukurtos naudoti kartu kaip vientisa sistema. Nedideli netikslumai nepastebimi plika akimi, gali sukelti problemų pacientui ir tapti nesėkmingo implantavimo priežastimi.

Atsisiųskite elektroninę knygą, skirtą planuojantiems pradėti implantuoti ir pradėkite savo pirmuosius žingsnius.

sciencesphere